Jakie są sposoby na zdobycie bitcoinów?

Bitcoiny są najpopularniejszą walutą internetową, którą szybko zainteresowali się przedstawiciele świata biznesu. Zauważyli oni, że dzięki niej mogą zarabiać jeszcze więcej, co zaczęli też wykorzystywać zwykli ludzie. Obydwie grupy muszą oczywiście pozyskiwać systematycznie tę walutę wirtualną, by potem ją sprzedawać lub przeprowadzać z nią pewne transakcje doprowadzające do zysków. Zanim się je jednak przeprowadzi, trzeba ustalić, jak zdobyć bitcoin, a są na to dwa sposoby. Można albo po prostu je kupić (co wbrew pozorom też nie jest proste), albo uzyskać je poprzez swoją ciężką pracę.

Kupowanie vs zdobywanie

Skoro bitcoin jest rodzajem jakiejś waluty to teoretycznie można go kupić. Jest to najprostsze rozwiązanie dla osób chcących zarabiać na wirtualnych walutach, bo by z niego skorzystać, trzeba tylko wejść na jakąś giełdę bitcoinów lub strony z ogłoszeniami o sprzedaży kryptowalut, a potem zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać dla siebie tą najkorzystniejszą. Wszystko wydaje się być proste, ale wcale takie nie jest, bo liczba bitcoinów jest bardzo mocno ograniczona i na całym świecie jest ich tak niewiele, że ich właściciele przeważnie nie chcą się ich wcale pozbywać.

Gdy już to robią, żądają od kupców ogromnych pieniędzy, dlatego ten, kto ich nie posiada, zaczyna zastanawiać się, jak zdobyć bitcoin innym i najlepiej tańszym bądź darmowym sposobem. Taka metoda istnieje, a polega ona na działaniu na specjalnych portalach, w których wynagrodzeniem są właśnie bitcoiny. Uzyskuje się je w ramach wykonywania konkretnych zadań, czyli np. poprzez klikanie w reklamy, poprzez otwieranie podanych stron internetowych lub poprzez oglądanie filmów promujących różne firmy. Każde to zadanie pozwala swojemu wykonawcy uzyskać jakąś część bitcoina, a gdy on zbierze tych części odpowiednio duże, bitcoiny są wypłacane na jego konto (czyli do jego wirtualnego portfela). Da się więc nic nie zapłacić za kryptowalutę, a i tak ją uzyskać i potem sprzedać ją za wysoką cenę, by na niej zarabiać.